עורכי דין נזיקין - עורך דין לדיני נזיקין בתל אביב

ישנו משהו בכותרת הזו בלבד שמהווה כמעט אוקסימורון, הרי לקבוע כללים כלליים לזוגיות טובה, שהיא דבר מאוד אישי ותלוי עד אין קץ בבני האדם שמרכיבים אותה, נשמע קצת כמו לנסות לקבוע כללים לאהבה או לספונטניות. אז לפני שניגע בכלים שיעזרו לכולנו להימנע משעות של וויכוחים, ייעוץ זוגי יקר, עו ד גירושין או לחילופין עורך דין נזיקין תל אביב? ושיעורי גירושין הולכים וגואים משנה לשנה עד שנדמה כאילו זהו סופו הטבעי של כל איחוד זוגי שבסוף נפגשים אצל עורך דין גירושין – נדבר קצת על מהי בעצם זוגיות טובה.
אז לפי עדות מסויימות, המחזיקות בדעה שמרנית יותר ולרוב פטריאכלית שוביניסטית – זוגיות טובה לא בהכרח משלבת בתוכה את המושג החמקמק שנקרא התאהבות. לא נעמוד היום על ההבדל בין אהבה להתאהבות אבל נציין שרבים מהצעירים היום תולים אותו כמכריע הכף בין קשר שמוביל לנישואין לבין קשר שיתמצה בכיף של שנה פלוס או מינוס. אז הדעה השמרנית היא שנישואין בפרט וזוגיות טובה בכלל, מתבססים על הסכם לא כתוב בין בני הזוג – הסכם הקבוצה. הסכם הקבוצה הוא בעצם ההבנה שמטרתה של יצירת זוגיות – הקמת משפחה, תקבל את השירות הטוב ביותר אם שני בני הזוג ישימו לפעמים בצד את המחלוקות והדיעות האינדיווידואליות שלם במקום שני לטובת המשפחה. אם תרצו – סוג של קומוניזם. הגרעין המשפחתי הזה, מתבסס על הבנתם של בני הזוג היוצרים אותו, את הצורך שבתמיכה מלאה אחד בשני, גם אם אתה לפעמים לא אוהב אותו וגם אם אתה לא מסכים אותו – טובת הקבוצה קודמת לכל. על פי התפיסה הזו ישנו משהו מגוחך במושג ייעוץ זוגי שהרי זוגיות רחוקה מלהיות מטרת הקשר.
הדעה המודרנית, זו שייצרה את המושג ייעוץ זוגי ואת הצורך בו, שמה יותר ויותר דגש על האינדיווידואל בקשר, על הרגשות האישיים של כל אחד, על תחושת המתאימות שלו ועל רמת הסיפוק שלו – בכל רגע ורגע, מהקשר הזוגי שבו הוא נמצא. יש לציין שהמגמה הזו מזכירה במעט את החזון הצרכני של החברה המערבית לפיו לכל אחד מגיעה חבילת מוצרים שתעמוד לשירותו ותתאים לצרכים המיוחדים שלו. התפיסה הזו היא זו שיצרה את המושג התאהבות – אשר מכיל בתוכו פרדוקס מסויים בצורת – 'איך אני יודע שאני מאוהב' והתשובה הסתומה – 'אתה פשוט יודע'. במילים אחרות – החברה והתרבות מדרבנות אותנו ללא רחם אל מטרה שהדרך אליה נעלמת.
יוצרי הזוגיות העכשוויים, למרות שנוטים יותר מטבעם לדעה המודרנית, עדיין מתנדנדים בין שתי התפיסות. נראה כאילו קיים היום צורך להמצאה מחדש של מושג הזוגיות, משהו שמאפשר את סיפוקם של הצרכים האינדיווידואלים – כי מאז שקופסת השרצים הזו נפתחה מאוד קשה לסגור אותה, ובנוסף – משהו שמציב במקום הראשון את טובת המשפחה. דבר אחד שניתן להגיד בוודאות הוא שמרגע קבלת ההחלטה להביא ילדים לעולם, צריכה להגיע הבנה שבצד ההחלטה מגיעה ירידה אוטומטית במעמד בני הזוג. כששיפוצניק גורם לנו להתפשר על משהו לאחר חתימת הסכם, יש לנו נטייה להתחרפן – אותו הדבר קורה בין בני זוג ולכן יש צורה להגיע בצורה מודעת לרמת הפשרה הגבוהה ביותר לפני ההחלטה לחתום את הזוגיות ולפני התוצאה הבלתי נמנעת ללכת אל ייעוץ זוגי.
אקנח במחקר שקראתי עליו לאחרונה, לפיו זוגות שהזדקנו יחד מפתחים בעיות שמיעה אינדיווידואליות המצריכות מכשירי שמיעה. מכשירי שמיעה שבשימוש גברים מסייעים להם בשמיעה של צלילים גבוהים כאשר מכשירי שמיעה שבשימוש נשים מסייעים להן בשמיעה של צלילים נמוכים. מסקנת המחקר שנבעה מהסטטיסטיקה הזו העלה שייתכן שבני הזוג נעשים עם הגיל חרשים לקולותיהם אחד של השני.

לחצו לכניסה לאתר uria-law.com לפרטים